Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego

ul. Kościuszki 11, 62-290 Mieścisko

Witamy na naszej stronie BIP

O nas

Gminna Biblioteka Publiczna w Mieścisku jest jedną z najstarszych bibliotek w województwie wielkopolskim. Została utworzona w dniu 23 września 1945 roku. Z chwilą powołania w 1948 roku, Biblioteki Powiatowej w Wągrowcu, jako pierwsza biblioteka w powiecie wągrowieckim weszła w skład sieci bibliotek publicznych.
Od 20 listopada 1987 roku posiada nowy lokal o pow.180 m2, powstał również oddział dla dzieci i młodzieży. Księgozbiór biblioteki liczy około 22.000 woluminów.
Wraz z otwarciem biblioteka otrzymała imię pisarza poznańskiego Czesława Chruszczewskiego.
Biblioteka służy zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców gminy oraz spoza gminy. Ponadto organizuje różne formy pracy z czytelnikami oraz współdziała z bibliotekami innych sieci, instytucjami i organizacjami społecznymi w gminie. Wyposażona jest w sprzęt komputerowy i posiada dostęp do Internetu.

Utworzono dnia: 16.04.2015

Historia publikacji