* POWIATOWE RECYTACJE Z LAURĄ ŁĄCZ 08.11.2016

Czcionka:

Powiatowe recytacje

z Laurą Łącz z serialu „Klan”

8 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Na skrzydłach książek”. Projekt skierowany jest do szkół podstawowych.  Organizatorami Powiatowego Konkursu Recytatorskiego jest Stowarzyszenie Pomocy im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz zachęcenie do występów na scenie. Tematem recytacji konkursowej był  dom, rodzina.  Wśród uczestników były dzieci z SP Popowo Kościelne, Łekno, Łaziska, SP nr 4 w Wągrowcu, SP nr 2 w Wągrowcu, SP Żelice, SP Wapno, Rejowca, Jabłkowa. Wystąpienia młodych recytatorów oceniała komisja, w składzie :  Laura Łącz- aktorka serialu „Klan”, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu-Aneta Andrzejewska, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku- pani Maria Malczewska oraz pani Iwona Lewandowska- nauczyciel języka polskiego

W VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Na skrzydłach książek” komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii klas I-III – I miejsce Antonina Krenc (SP nr 2 Wągrowiec), II miejsce –Zofia Serwatka ( SP Mieścisko),         III miejsce- Amelia Łasut ( SP Wapno).Wyróżnienia w tej kategorii dla : Anna Wojewoda ( SP Popowo Kościelne) oraz Otylia Andrzejewska (SP Popowo Kościelne). Przyznano również nagrodę specjalną Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku dla Wojciecha Gulczyńskiego ze SP Łaziska.  W kategorii klas IV-VI –I miejsce dla Oliwii Nolka (SP nr 4 Wągrowiec), II miejsce  dla Mai Pietrowskiej (SP nr 2 Wągrowiec) oraz III miejsce dla Marii Serwatki (SP Mieścisko). Dzieci otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia. Nagrodę specjalną za piękną recytację ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Mieścisku dla Oliwii Nolki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu. W zakresie wyróżnień nagrodzono Darię Wlizło ( SP Wapno), Jakuba Serwatkę-SP Mieścisko), Aleksandrę Łochowicz ( SP Łekno) oraz Annę Sielewicz ( SP nr 2 Wągrowiec). Specjalną nagrodę przyznała również aktorka Laura Łącz. Otrzymała ją Daria Wlizło ze Szkoły Podstawowej w Wapnie.  Uczestnicy projektu wzięli również udział w spotkaniu autorskim z panią Laurą Łącz – aktorką teatralną i serialową związaną z Teatrem Polskim w Warszawie. Znana widzom z wielu ról filmowych m.in. z serialu „ Klan", „ Białe tango”, „ 07- zgłoś się”. Aktywnie współpracuje z akcjami „ Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacją „Akogo” Ewy Błaszczyk. Laura Łącz jest autorką bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych oraz piosenek dla najmłodszych. W trakcie spotkania autorka przedstawiła dzieciom swoje osiągnięcia zawodowe. Dzieci oraz zaproszeni goście wysłuchali recitalu piosenek w  wykonaniu Laury Łącz. Aktorka przedstawiła uczestnikom projektu jak wygląda dzień na planie serialu „ Klan” oraz w trakcie pracy w Teatrze Polskim w Warszawie. Bardzo ważnym momentem spotkania było zaprezentowanie dzieciom różnych książek autorstwa Laury Łącz. Wśród książek pojawiła się prezentacja „ Alfabetu”, „ Bajek i baśni na cztery pory roku”. Dużo pozytywnych emocji wiązało się autografami, jakie otrzymały dzieci od gościa specjalnego projektu. Wsparcia finansowanego dla realizacji imprezy udzieliło Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz Rada Sołecka działająca w Mieścisku.

Powiatowe recytacje z Laurą Łącz z serialu „Klan”

Utworzono dnia 14.11.2016, 15:40

Grudzień 2019